facebook

Mistrzostwa Polski Sadowników
w Strzelectwie Śrutowym

Oferta | Activ - Centrum Zaopatrzenia Sadownictwa, Belsk Duży, Warka, Coniew, Samborzec.

Agrarius jest polską firmą, która już od 2006 roku wprowadza na rynek produkty do upraw rolniczych, warzywnych i sadowniczych. Markę Agrarius tworzy kilka ściśle powiązanych ze sobą firm produkcyjnych, doświadczalnych i dystrybucyjnych.

INNOWACYJNOŚĆ
Produkty w ofercie Agrarius cechują się unikalnymi, innowacyjnymi i nowoczesnymi formułami złożonymi z bezpiecznych i skoncentrowanych składnków.

TRANSPARENTNOŚĆ
Produkty Firmy Agrarius są pod ścisłą kontrolą produkcji, nie zawierają żadnych dodatkowych składników balastowych. Skład produktów jest zgodny z obowiązującymi normami i przepisami (pozwolenia, certyfikaty i rejestracje).

SKUTECZNOŚĆ
Wszystkie produkty oferowane przez Firmę Agrarius gwarantują 100% skuteczność działania potwierdzoną badaniami i opiniami rolników.

ZYSK
Preparaty Agrarius wpływają znacząco na wzrost liści i jakości plonów, co przekłada się bezpośrednio na wzrost zyskowności upraw.
 


KONDYCJONERY

Kondycjoner cieczy roboczej z kwasami fulwowymi do dokarmiania dolistnego i ochrony roślin

Full kondycja

 

Full kondycja – to polski, innowacyjny, wielokierunkowy, kompletny, kondycjoner cieczy roboczej, stosowany w zabiegach agrochemicznych mających na celu: poprawę zwilżalności, wzmocnienie przywierania cieczy roboczej do liścia, wzmaganie pobierania składników aktywnych, poprawę mieszalności, dyspersji i właściwości emulgujących, ograniczanie zwiewania kropli i pienienia cieczy roboczej.

Stosowanie kondycjonera full kondycja jest skutecznym i oszczędnym rozwiązaniem problemu negatywnego wpływu stosowania złej jakości wody w zabiegach agrochemicznych na skuteczność działania składników aktywnych cieczy roboczej.

Korzyści:

 • reguluje pH cieczy roboczej i nadaje jej właściwości buforujące
 • dezaktywuje metale ciężkie oraz zmniejsza napięcie powierzchniowe i twardość wody
 • zwiększa rozpuszczalność i równomiernie rozprowadza substancje aktywne na roślinie
 • zwiększa przyczepność cieczy roboczej do liści
 • ułatwia wchłanianie się substancji aktywnych poprzez liście do wnętrza rośliny
 • ogranicza wysychanie cieczy roboczej na powierzchni rośliny
 • działa antystresowo na rośliny
 • pozwala na obniżenie dawki substancji aktywnej

Dawkowanie:
1 litr na 1000 litrów wody, obniża odczyn do 4,5 - 5,1

 

PREPARATY BAKTERYJNE

Jedyne na rynku preparaty bakteryjne w suchej formie oparte na pojedynczych szczepach bakterii glebowych przeznaczone ukierunkowanego działania w glebie oraz bakterii symbiotycznych do zaprawiania nasion roślin bobowatych.


biazot

Bakteryjny preparat doglebowy

Dzięki procesom mikrobiologicznym azot z atmosfery zostaje włączony do związków organicznych komórek. Związki azotowe występujące w szczątkach organicznych są mineralizowane przy udziale drobnoustrojów i włączane do obiegu w atmosferze. Wiadomo, że bakterie azotowe mogą wiązać nawet do 50 kg azotu na 1 ha powierzchni uprawnej. Azot ten w postaci przyswajalnej przez inne organizmy (związki amonowe, białka) może dalej krążyć w biosferze. Doskonałym przykładem bakterii azotowej naturalnie występującej w glebie jest Bacillus azotofixans. W glebach o małej zawartości próchnicy na których prowadzona jest intensywna produkcja spadek zawartości mikroorganizmów może sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Przyczyniają się do tego nawozy sztuczne, herbicydy, fungicydy i insektycydy oraz niekorzystne warunki środowiskowe. Zastosowanie bakterii Bacillus azotofixans w okresie wiosennym na glebę pozwala odbudować populację tej jakże pożytecznej bakterii. Zastosowanie 1 kg preparatu bi azot zawierającego tą właśnie bakterię pomaga w usprawnieniu obiegu azotu w glebie a także systematycznemu dostarczaniu przyswajalnych form azotu dla roślin, co zapobiega kumulacji w nich azotanów i azotynów.

Jest to jedyny preparat na rynku w formie sypkiej (proszku) zawierający tak ogromną ilość bakterii w czystej formie w 1 gramie.

Zawarte w preparacie bakterie Bacillus azotofixans:

 • współtworzą strukturę gruzełkową gleby
 • tworzą koloidy glebowe i śluz otoczkowy
 • korzystnie wpływają na zdrowotność roślin i polepszenie wielkości i jakości plonu
 • ograniczają występowanie patogenów
 • wiążą i mineralizują azot
 • pomagają w rozkładzie materii organicznej

Produkty z linii „bi”, to jedyne na polskim rynku wysokiej jakości preparaty bakteryjne o ściśle ukierunkowanym działaniu, oparte na pojedynczych, starannie wyselekcjonowanych szczepach mikroorganizmów.

Dawkowanie:
Oprysk wiosną doglebowo: 0,5 – 1 kg/ha (stosować na wilgotną glebę, najlepiej po deszczu lub w wilgotny dzień. Na rozkład resztek pożniwnych stosować jesienią 0,5 kg/ha (najlepiej w połączeniu z bi protect 0,5kg/ha)

 

bifosfor

 

Bakteryjny preparat doglebowy

Fosfor, podobnie jak azot, bierze udział we wszystkich procesach życiowych zachodzących w roślinie, jest on niezbędny do prawidłowego przebiegu fotosyntezy, oddychania, przemiany materii, a szczególnie przy powstawaniu białek i substancji zapasowych (tłuszcze, fityna). Jego niedobór powoduje poważne zakłócenia w podstawowych funkcjach życiowych roślin, czego wynikiem jest osłabienie rozwoju i funkcjonowania poszczególnych organów, a zwłaszcza systemu korzeniowego.

Bakterie Bacillus megaterium zawarte w preparacie uwalniają fosfor z form złożonych i uwstecznionych do postaci pobieranej przez rośliny. Uwalniają nawet do 40 kg fosforu rocznie z 1 ha. Bakterie te również rozkładają fosforyny w glebie, zapobiegając pochłanianiu i kumulowaniu ich w roślinach i owocach.

Zawarte w preparacie bakterie Bacillus megaterium:

 • współtworzą strukturę gruzełkową gleby
 • tworzą koloidy glebowe i śluz otoczkowy
 • polepszają wielkość i jakość plonu
 • ograniczają występowanie patogenów
 • pomagają w rozkładzie materii organicznej
 • wspierają wytwarzanie próchnicy, hydrolizują organiczne i nieorganiczne związki fosforu

Produkty z linii „bi”, to jedyne na polskim rynku wysokiej jakości preparaty bakteryjne o ściśle ukierunkowanym działaniu, oparte na pojedynczych, starannie wyselekcjonowanych szczepach mikroorganizmów.

Dawkowanie:
Oprysk wiosną doglebowo: 0,5 – 1  kg/ha (stosować na wilgotną glebę, najlepiej po deszczu lub w wilgotny dzień. W razie objawów niedoboru fosforu u roślin stosować dodatkowo w czasie sezonu wegetacyjnego w ilości 1 kg/ha

 

biprotect

 

Bakteryjny preparat doglebowy

Bakteria Bacillus subtilis, występuje pospolicie w glebie w naszej strefie klimatycznej. Jest saprofitem, rozkładającym organiczne związki pochodzenia roślinnego (głównie węglowodany i pektyny). Dodatkowo bakteria wytwarza antybiotyki peptydowe, m.in. polimyksynę B i subtylinę a także aminokwasy, polisacharyd - inulinę oraz enzymy m.in. amylazę i proteazę. Tworzy również siderofory (bacillobaktyna), które mają zdolność wiązania jonów żelaza poprzez wiązanie w chelaty wszystkich dostępnych form żelaza i udostępnianie ich roślinom. Białko tych bakterii zawiera również hydrofobinę BsIA, która jest powierzchniowo czynna, i zmniejsza napięcie powierzchniowe, przez to zwiększa się zwilżenie powierzchni na której znajdują się bakterie, co prowadzi do zwiększenia wilgotności w obrębie systemu korzeniowego oraz pokrycie go dodatkowym filmem ochronnym (znaczące szczególnie w okresie suszy). Stabilizuje także koloidy glebowe. Bakteria Bacillus subtilis redukuje liczbę chorobotwórczych grzybów i bakterii w glebie przyczyniając się do polepszenia stanu fitosanitarnego w uprawach. Bakteria ta szybko się namnaża, więc poprzez konkurencję o pokarm i miejsce w stosunku do innych, chorobotwórczych patogenów eliminuje je w naturalny sposób ze środowiska glebowego, nie zaburzając a wręcz wspomagając rozwój pożytecznych mikroorganizmów glebowych.

Jest to jedyny preparat na rynku w formie sypkiej (proszku) zawierający tak ogromną ilość bakterii w czystej formie w 1 gramie.

Zawarte w preparacie bakterie Bacillus subtilis:

 • współtworzą strukturę gruzełkową gleby
 • tworzą koloidy glebowe i śluz otoczkowy
 • korzystnie wpływają na zdrowotność roślin oraz polepszają wielość i jakość plonu
 • ograniczają występowanie patogenów
 • wspomagają rozwój pożytecznych bakterii glebowych
 • pomagają w rozkładzie materii organicznej

Produkty z linii „bi”, to jedyne na polskim rynku wysokiej jakości preparaty bakteryjne o ściśle ukierunkowanym działaniu, oparte na pojedynczych, starannie wyselekcjonowanych szczepach mikroorganizmów.

Dawkowanie:
Oprysk wiosną doglebowo: 0,5 – 1  kg/ha (stosować na wilgotną glebę, najlepiej po deszczu lub w wilgotny dzień). Na rozkład resztek pożniwnych stosować jesienią 0,5 kg/ha

 NAWOZY

Nawozy to powszechnie używane w uprawie wszystkich roślin rolniczych, sadowniczych, warzywnych i zielarskich celem zwiększenia wysokości i jakości plonowania. Używa się ich aby dostarczać i uzupełniać w glebie i roślinie składników pokarmowych.


Calory

Skoncentrowany nawóz wapniowy. Do dokarmiania roślin sadowniczych, warzywnych i rolniczych

Calory to specjalnie skomponowany preparat przeznaczony do stosowania podczas całego okresu wegetacyjnego roślin. Jest nawozem bezpiecznym, działa szybko, wydajnie i kompleksowo. Oprócz dostarczania niezbędnego dla prawidłowego rozwoju roślin łatwo przyswajalnego wapnia stymuluje także rozwój systemu korzeniowego, zwiększa pobieranie Ca, P i K, poprawia odporność roślin na czynniki stresowe (również suszę) oraz zmniejsza występowanie i ataki czynników chorobotwórczych. Duże wysycenie wapniem błon cytoplazmatycznych stanowi barierę fizyczną dla patogenów, zwłaszcza strzępek grzybów pasożytniczych. Nawożenie Calory jest więc bardzo istotne w profilaktyce zdrowotnej rośliny.

Korzyści:
 • zapewnia natychmiastowe i optymalne zaopatrzenie roślin w Ca
 • zawiera miedź w postaci wodorotlenku miedzi
 • dzięki zawartości boru, molibdenu i manganu gwarantuje prawidłowe kwitnienie, intensywną fotosyntezę, i prawidłowy metabolizm azotu, potasu, fosforu, magnezu i żelaza
 • wydajnie działa dzięki zastosowanej formule żelowej
 • jest bezpieczny dla roślin

Dawkowanie:
Rośliny rolnicze: 0,5 - 1l/ha / 200-500 l wody /2 – 3 razy w sezonie/
Rośliny warzywne: 1 - 2l/ha / 200-500 l wody /4 – 6 razy w sezonie/
Rośliny sadownicze: 1,5 - 2l/ha / 200-500 l wody /4 – 8 razy w sezonie/

 

full terminator

 

FULL TERMINATOR to specjalistyczny, wysoce skuteczny nawóz azotowy z mikroelementami i kwasami humusowymi przeznaczony do stosowania na resztki pożniwne we wszystkich rodzajach upraw rolniczych, warzywnych i sadowniczych. Jest nawozem bezpiecznym, działa szybko, wydajnie i kompleksowo.

Skład:
Azot (N) całkowity - 15% (m/m)
Azot (N) amidowy - 7,5% (m/m)
Azot (N) amonowy - 3,75% (m/m)
Azot (N) azotanowy- 3,75% (m/m)
Sód (Na) - 2,2% (m/m)
Bor(B) - 0,01% (m/m)
Miedź (Cu) - 0,01% (m/m)*
Mangan (Mn) - 0,1%(m/m)*
Molibden (Mo) - 0,001% (m/m)
Cynk (Zn) - 0,01% (m/m)*

* skompleksowane przez LS; wszystkie składniki rozpuszczalne w wodzie.

Działanie:
Poprzez odpowiedni dobór składników full terminator szybko i wysoce skutecznie pomaga w rozkładzie materii organicznej pozostałej na polu po uprawach (słoma, korzenie, liście itp.) oraz sprzyja rozwojowi pożytecznej mikroflory saprofitycznej, uczestniczącej w rozkładzie resztek pożniwnych i przekształcaniu ich w substancje pokarmowe dla roślin i próchnicę.

Zalety:

 • poprawa zasilenia gleby w substancje humusowe i sprzyja poprawie struktury gleby
 • stymulacja mikroorganizmów glebowych odpowiedzialnych za rozkład resztek pożniwnych do szybkiego namnażania się
 • równomiernie pokrywa materię organiczną i łatwo do niej przylega
 • przyczynia się do utrzymywania w glebie jonów NH , Mg , Fe , Ca czy Zn zapobiegając ich wypłukiwaniu i udostępniając je dla roślin
 • dostarcza azot niezbędny mikroorganizmom do rozwoju i rozkładu materii organicznej oraz mikroelementy przyspieszające rozkład ligniny i celulozy
 • zawiera bor i sód w formie organicznej, długo dostępnej dla roślin i odpornej na wymywanie


DAWKOWANIE/STOSOWANIE
5 l /ha /200 - 500 l wody /na resztki pożniwne w formie drobnokroplistego oprysku

 

Soler fruit

Soler Fruit do stosowania na drzewa i krzewy owocowe. Nawóz ten kompleksowo działa dzięki specjalnie dobranym składnikom. Nawóz jest bezpieczny w stosowaniu i nie zawiera żadnych szkodliwych pozostałości.

SOLER Fruit działa kompleksowo dzięki specjalnie dobranym składnikom:

 • Cynk (Zn) wpływa na wzrost i rozwój roślin sadowniczych, bierze udział w procesie syntezy chlorofilu i witamin: B, C, P oraz w przetwarzaniu kwasów organicznych. Pełni rolę biokatalizatora, pośrednio reguluje poziom auksyn, od których zależy wzrost wydłużeniowy międzywęźli, a także na syntezę białek. Uczestniczy w metabolizmie fosforu
 • Bor (B) wpływa na zwiększenie plonu owoców oraz na polepszenie jego jakości. Niedostatek tego składnika występuje najczęściej po dłuższym okresie suszy

Pierwiastek ten jest odpowiedzialny za: prawidłowy wzrost organów generatywnych (słupek, pylniki, pyłek) oraz najmłodszych części pędów i korzeni, ma dodatni wpływ na kwitnienie, gospodarkę wodną i procesy oddychania oraz właściwy rozwój tkanek przewodzących (prawidłowa dystrybucja wapnia w roślinie) a także odpowiada za regulację przemiany węglowodanów w roślinach.

W uprawach sadowniczych bor wzmacnia pyłek, a jego dostateczna zawartość korzystnie wpływa na zapłodnienie. Bor zwiększa efektywność pobierania azotu, potasu, fosforu, magnezu i wapnia. Niedobór tego mikroskładnika u jabłoni powoduje słabe zawiązywanie owoców oraz ich deformację. Jabłka z małą zawartością boru są wrażliwe na pękanie i ordzawianie, szybciej dojrzewają na drzewie oraz źle się przechowują, nie są smaczne z powodu niskiego poziomu kwasów organicznych, cukrów oraz suchej masy. Niedobór boru w owocach powoduje też korkowacenie miąższu, zarówno pod skórką oraz głęboko wewnątrz miąższu. Przy dużym niedoborze, oprócz obniżenia plonowania i pogorszenia jakości owoców, obserwuje się zaburzenia w rozwoju części wegetatywnej drzew, liście wierzchołkowe są wydłużone, kruche i jasnozielone, wierzchołki pędów zasychają, a kora na pniach i konarach łuszczy się i pęka (tzw. chropowatość kory).

 • Miedź (Cu) jest odpowiedzialna za rozwój i budowę tkanek, procesy oddychania, bierze udział w przemianach związków żelaza i w syntezie witaminy C
 • Mangan (Mn) bierze udział w procesie fotosyntezy, w syntezie białek, reguluje stężenie hormonów roślinnych, aktywuje wiele enzymów oraz stymuluje pobieranie składników pokarmowych przez rośliny. Stymuluje i jest niezbędny w procesie oddychania, a także w przemianie związków azotu i obniża rozpuszczalność żelaza poprzez jego utleniani
 • Molibden (Mo) pełni rolę w metabolizmie azotu i jest składnikiem wielu  enzymów, wpływa także na metabolizm związków fosforowych roślinie


Nawóz ten jest szczególnie polecany do upraw drzew ziarnkowych i pestkowych, krzewów owocowych takich jak porzeczka, agrest, aronia, borówka amerykańska, jagoda kamczacka i malina. Można go stosować również w uprawie truskawek.

Korzyści:

 • uzupełnia w roślinie niedobory mikroelementów i jest doskonale i szybko wchłaniany do rośliny
 • dzięki właściwościom higroskopijnym i konsystencji żelowej wchłania się prawie całkowicie do roślin
 • wysoka zawartość siarki zapewnia właściwe odżywienie rośliny oraz wpływa na fitosanitarność uprawy
 • pobudza rośliny do wzrostu i plonowania
 • mała dawka nawozu dzięki wysokiej koncentracji
 • łatwy w dozowaniu i przygotowaniu


Dawkowanie:
Drzewa owocowe: 1,0 l / ha / 300 - 1000 l /2 - 3 zabiegi po kwitnieniu do fazy dojrzewania/
Rośliny jagodowe: 1,0 l / ha / 300 - 1000 l /2 - 3 zabiegi w sezonie do fazy dojrzewania/

STYMULATORY I PREPARATY WSPOMAGAJĄCE

 Produkty najnowszej generacji przeznaczone do wspomagania wzrostu, rozwoju i plonowania roślin. W naturalny sposób wpływają na indukowanie odporności roślin na warunki stresowe (susza, zbyt niska lub wysoka temperatura, choroby, szkodniki, nadmierne nasłonecznienie itp.)

Nanogro AQUA

Stymulator wzrostu i plonowania, induktor odporności roślin

Nanogro aqua to inteligentny stymulator wzrostu i plonowania roślin, który kompleksowo wpływa na wzrost i metabolizm roślin, jednocześnie indukując ich odporność na choroby i warunki stresowe oraz poprawiając zaopatrzenie roślin w składniki pokarmowe i wodę. To jedyny na rynku stymulator działający już na poziomie komórki rośliny, wspomagający jej naturalne mechanizmy obronne. Przeznaczony do opryskiwania roślin.

Działanie stymulatora nanogro aqua polega na naturalnym uruchamianiu na poziomie komórkowym  wewnętrznego potencjału plonotwórczego oraz mechanizmu obronnego roślin, pobudzając je do produkowania naturalnych hormonów wzrostu tj. auksyn, giberelin, cytokinin oraz enzymów aktywujących procesy fizjologiczne.

Dodatek substancji humusowych powoduje efektywniejsze działanie stymulatora, który jest natychmiast transportowany do komórek rośliny. Ponadto kwasy humusowe zwiększają przepuszczalność błon komórkowych i aktywują enzymy.

Korzyści:

 • indukuje odporność roślin na warunki stresowe (susza, temperatura, przymrozki)
 • zapewnia lepsze przezimowanie roślin ozimych
 • powoduje wzrost masy korzeni i części nadziemnej roślin
 • gwarantuje potwierdzony wieloletnimi badaniami wzrost plonu wysokiej jakości
 • generuje wielokrotny zwrot inwestycji w produkt
 • zapewnia uzyskanie wysokiej wartości siewnej ziarna/nasion
 • podwyższa tolerancję na szkodniki i patogeny
 • działa antystresowo podczas stosowania środków ochrony roślin
 • podnosi efektywność działania fungicydów
 • zapewnia lepsze przyswajanie substancji pokarmowych
 • natychmiastowo wnika i działa w roślinie
 • w przypadku regeneracji roślin wykazuje wysoką skuteczność działania
Dawkowanie:
OPRYSK
zboża, kukurydza 250ml/ha
rzepak 250ml/ha
ziemniaki 250-375ml/ha
rośliny warzywne 350-375ml/ha
rośliny sadownicze 350-375ml/ha

 

LignoHumat Super

 

Naturalny mocno skoncentrowany preparat humusowy z mikroelementami

Lignohumat Super to najnowszej generacji, mocno skoncentrowany preparat humusowy pochodzenia roślinnego z dodatkiem potasu, siarki oraz mikroelementów, do poprawy struktury i jakości gleby. Jest jednorodną mieszaniną huminowych i fulwowych kwasów i ich soli. Zawiera mikroelementy w formie chelatów. Preparat występuje w postaci ciemno-brązowego do czarnego proszku o charakterystycznym zapachu. Ma korzystny i kompleksowy wpływ na rośliny - stymuluje: ukorzenianie, przebieg fotosyntezy, wzrost roślin i przyczynia się do po-prawy wydajności oraz jakości plonu. Kwasy humusowe (huminowe - 80% i fulwowe - 15-20%) zawarte w preparacie pochodzą z przerobu ligniny, a nie jak u większości preparatów na rynku z leonardytów. Zaaplikowane na glebę są aktywne od razu po zastosowaniu i nie wymagają okresu przygotowania i rozkładu. Szybkie przejście do roztworu glebowego daje roślinom do-stęp do soli kwasów huminowych i fulwowych, podczas gdy inne produkty potrzebują czasu i odpowiednich warunków oraz mikroflory, aby je uwolnić do działania. Wyróżnikiem Lignohumat super jest jego doskonała rozpuszczalność oraz stabilna jakość składu. Stosowany na resztki pożniwne poprawia stan gleby, zarówno przygotowując ją do wysiewów roślin ozimych jak i do wiosennych wschodów roślin jarych. Można stosować go niezależne od warunków pogodowych w odróżnieniu do preparatów bakteryjnych. Może być wykorzystany w warunkach braku wilgoci w glebie. Nie zastępuje podstawowego nawożenia.

Działanie:

 • poprawia właściwości gleby: strukturę, wilgotność, przepuszczalność, wietrzenie
 • poprawia właściwości buforowe i pH gleby
 • sprzyja rozwojowi pożytecznej mikroflory podnosząc aktywność biologiczną podłoża
 • wspomaga ukorzenianie
 • aktywuje enzymy
 • łagodzi stres
 • pobudza fotosyntezę
 • generuje tworzenie azotu i fosforu
 • poprawia skuteczność nawozów mineralnych

Dawkowanie:
doglebowo - 0,5-1 kg /ha
dolistnie - do każdego oprysku 100g (wraz z nawozami dolistnymi, preparatami bakteryjnymi i środkami ochrony roślin)

 

Naturalny plon

 

Natychmiastowe odżywianie roślin i uodpornienie na stresy. Regeneracja po uszkodzeniach. Nowoczesny preparat na rośliny i glebę z alg morskich i substancji humusowych.

Naturalny Plon to środek wspomagający uprawę roślin, unikalny pod względem składu - połączenie ekstraktu z alg morskich Ascophyllum nodosum z substancjami humusowymi. Ma pozytywny i kompleksowy wpływ na rośliny. Zdecydowanie wspomaga tworzenie strefy włośnikowej korzeni i indukuje tworzenie rozgałęzień bocznych. W następstwie tego wzrasta wykorzystanie wody i nawozów z gleby, co przyczynia się do poprawy wydajności i jakości plonu. Regeneruje uszkodzenia wywołane herbicydami, gradem, suszą, mrozem i zwiększa odporność roślin na stres. Zwiększa wydolność fotosyntezy. Składniki ekstraktu są naturalne, pochodzące z roślin, dlatego są szybko i łatwo przyswajane: kwas alginowy, jod, mannitol, poliaminy, fitoaleksyny, auksyny, gibereliny, aminokwasy, laminaryna. Każdy z nich ma do spełnienia ważną i nie zastąpioną rolę w procesach życiowych roślin, wpływając na ich wzrost i rozwój.

Stosowanie preparatu Naturalny Plon stanowi więc swoisty bufor bezpieczeństwa ograniczający skutki stresu. Nie bez znaczenia jest też możliwość mieszania go z większością środków ochrony roślin, których stosowanie samo w sobie, w mniejszym lub większym stopniu, jest dla roślin czynnikiem stresogennym.

Korzyści:

 • regeneruje rośliny po uszkodzeniach chemicznych i fizycznych
 • zwiększa odporność roślin na stres
 • polepsza wydajność fotosyntezy
 • wspiera tworzenie delikatnych korzeni włośnikowych
 • zwiększa wykorzystanie wody i substancji pokarmowych przez rośliny
 • wpływa na rozwój biomasy oraz ilość i jakość uzyskiwanych plonów


Dawkowanie:
Rośliny rolnicze: 100-150 g/ha
Rośliny sadownicze: 150-350 g/ha
Rośliny okopowe: 150-300 g/ha
Rośliny warzywne: 200-300 g/ha

SPECJALISTYCZNE PREPARATY SADOWNICZE

Innowacyjne nawozy przeznaczone do roślin sadowniczych, przedłużające kwitnienie, wspomagające zawiązywanie owoców, zapobiegające opadaniu przedzbiorczemu owoców, poprawiające jakość i trwałość owoców. Bez pozostałości i okresu karencji.

Stop drop FLOWER

 

Innowacyjny nawóz przeciw opadaniu kwiatów z dodatkiem kobaltu, molibdenu i cynku

TOP DROP FLOWER to płynny nawóz mikroelementowy, który zapewnia obfite, powolne kwitnienie oraz wydłuża okres oblotu, uruchamia w roślinie produkcję substancji bioaktywnych: cukrów, auksyn, cytokin czy giberelin, przygotowuje roślinę i wyposaża w odpowiednie instrumenty i narzędzia do odparcia stresu. Powolne kwitnienie sprawia, że kwiaty zapylane są systematycznie, wtedy też wysiłek rośliny jest rozłożony w czasie, a zawiązki są o wiele mocniejsze. Najgorsze dla rośliny jest, kiedy kwiaty otwierają się równocześnie, niekiedy w kilka godzin, wtedy roślina nie jest w stanie "wyżywić i utrzymać" zawiązków, a przede wszystkim owady zapylające nie są w stanie dokonać oblotu, zapylając kwiaty.

Wszystkie składniki pokarmowe nawozu STOP DROP FLOWER są całkowicie rozpuszczalne w wodzie.
Kobalt (Co) oraz cynk (Zn) połączone są w środek kompleksujący LS.
Zastosowanie preparatu nie wymaga przestrzegania żadnego okresu karencji!

Korzyści:

 • stymuluje odżywianie i wzrost
 • zapewnia obfite, powolne kwitnienie oraz wydłuża okres oblotu
 • ogranicza przedwczesne opadanie kwiatów
 • przygotowuje roślinę w odpowiednie instrumenty i narzędzia do odparcia stresu
 • uruchamia w roślinie produkcję substancji bioaktywnych
 • nie wymaga zachowania okresu karencji


DAWKOWANIE:
1l/ha bezpośrednio przed kwitnieniem lub na początku kwitnienia w przypadku zapowiadanych przymrozków (1-2 dni przed)

Preparat należy stosować w dawce 1l/ha rozcieńczony w  500-1000 l wody.

 

Stop drop FRUIT

 

Innowacyjny nawóz przeciw opadaniu owoców

STOP DROPTM FRUIT to innowacyjny, płynny nawóz mikroelementowy, który mobilizuje do wzmożonego plonowania i równomiernej kalibracji owoców. Uruchamia w roślinie produkcję substancji bioaktywnych: cukrów, auksyn, cytokin czy giberelin, przygotowuje roślinę i wyposaża w odpowiednie instrumenty i narzędzia do odparcia stresu. Pozwala roślinie na lepsze zaopatrzenie w mikro i makroelementy oraz substancje odżywcze, co sprawia, że owoc charakteryzuje się odpowiednim i optymalnym przyrostem masy oraz jest lepiej wybarwiony. Preparat korzystnie wpływa również na trwałość owoców. Owoce są lepiej przygotowane do przechowywania.

Wszystkie składniki pokarmowe nawozu STOP DROPTM FRUIT są całkowicie rozpuszczalne w wodzie.
Kobalt (Co) oraz cynk (Zn) połączone są w środek kompleksujący LS.
Zastosowanie preparatu nie wymaga przestrzegania żadnego okresu karencji!

Korzyści:

 • stymuluje odżywianie i wzrost
 • ogranicza przedwczesne opadanie owoców i poprawia walory smakowe
 • poprawia wybarwienie oraz właściwości przechowalnicze owoców
 • przygotowuje roślinę w odpowiednie instrumenty i narzędzia do odparcia stresu
 • uruchamia w roślinie produkcję substancji bioaktywnych
 • nie wymaga zachowania okresu karencji


Dawkowanie:
1l/ha 3-4 tygodnie przed planowanym terminem zbiorów; ma na celu ostateczny przyrost masy owoców i zapobiega przedwczesnemu niekontrolowanemu opadowi.