facebook

Mistrzostwa Polski Sadowników
w Strzelectwie Śrutowym

Oferta | Activ - Centrum Zaopatrzenia Sadownictwa, Belsk Duży, Warka, Coniew, Samborzec.

OCHRONA BIOLOGICZNA

Temat ochrony biologicznej i prowadzenia upraw ekologicznych staje się coraz bardzie popularny wśród sadowników. Jest to efektem coraz większej świadomości producentów, wysoką konkurencją na lokalnym rynku owoców oraz wymogami klientów nowych rynków światowych.

Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów, nawiązaliśmy współpracę z Polskim odziałem firmy BIOCONT, której firma-matka o tej samej nazwie, została założona w Czechach w 1991 roku. Od samego początku swojej działalności, firma specjalizuje się w rolnictwie ekologicznym, a zwłaszcza biologicznej ochronie roślin. Pierwszy i podstawowy program ochrony roślin, powstały w latach 90-tych, zakładał introdukcję drapieżnych roztoczy Typlodromus pyri oraz rozwój biologicznej ochrony winorośli. W ramach tego programu, ochrona biologiczna winorośli została wprowadzona na tysiące hektarów winnic w Czechosłowacji, Austrii i Niemczech.

Oto kilka preparatów najbardziej polecanych do upraw sadowniczych.

Capex®

Środek przeznaczony do zwalczania stadiów larwalnych zwójki siatkóweczki (Adoxophyes orana) zawierający specyficzny wirus granulozy. Stosuje się w formie oprysku, 2-3 krotnie (max. 5) na jedno pokolenie, w dawce 50 ml/1m.

Cykl rozwojowy zwójki siatkóweczki wraz z optymalnymi terminami zastosowania preparatu CAPEX (granatowe linie).

Madex MAX®

Selektywny, biologiczny środek do zwalczania gąsienic owocówki jabłkóweczki (Cydia pomonella). Substancja aktywna: wirus granulozy owocówki jabłkóweczki (CpGV) Stosuje się w formie oprysku, 2-3 krotnie (max. 5) na jedno pokolenie, w dawce 50 ml/1m wysokości korony drzew/ ha, co 7-14 dni (co 7 słonecznych dni).

PREV-B2™

PREV-B2™ to nawóz dolistny z borem. Zapobiega niedoborowi boru oraz poprawia wysokość i jakość plonu. Zawiera naturalne terpeny roślinne, które poprawiają przyczepność i dokładne pokrycie powierzchni blaszki liściowej preparatem. PREV-B2™ wpływa również na szkodniki i patogeny grzybowe przez polepszenie pokrycia ich cieczą roboczą stosowanych preparatów. Stosowany z innymi środkami wspomaga ich działanie. Stosuje się w formie oprysku. Zastosowanie na rośliny w 3 aplikacjach w interwale 7 dni, na których występują szkodniki, co 7-10 dni na rośliny porażone przez choroby.

VitiSan®

Produkt wspomagający naturalną odporność roślin. 99% wodorowęglanu potasu. Stosuje się w formie oprysku. Wymieszać w małej ilości wody, następnie dodać do odliczonej dawki wody. Stosować przy włączonym mieszadle.

WETCIT™

Nowoczesny adiuwant, poprawiający skuteczność działania insektycydów, fungicydów, herbicydów, regulatorów wzrostu roślin oraz nawozów. Stosuje się w formie oprysku. Do napełnionego w 90 % zbiornika powoli dodawać WETCIT™, następnie uzupełnić do pożądanej objętości cieczy. Przygotowany roztwór zużyć w przeciągu 12 godzin. Stosowana dawka cieczy jest zależna od używanego środka ochrony roślin, co najmniej 100 l/ha.

Przykładowe programy nawożenia.

System ochrony jabłoni przed chorobami.pdf

System ochrony jabłoni przed szkodnikami.pdf

Program ochrony truskawki przed chorobami i szkodnikami.pdf

Program ochrony malin przed chorobami i szkodnikami.pdf

Program ochrony drzew pestkowychprzed chorobami i szkodnikami.pdf